Hosgeldin sevgili Ölüm

img_4530-2

nsanoglu Naziktir. Agir sözü kaldirmaz. Esek dersin kizarda, Sirtina bin aldirmaz.“ ( Aziz Nesin)

Hosgeldin Sevgili, Güzel Ölüm,

Hos Geldin, Sefalar getirdin. Neredeydin bu kadar zamandir? Seni cok bekledim. Ama artik geldin ya, Dünyalar benim oldu. Beni kollarinin arasina simsiki sar, ve buralardan ucup gidelim. Kapimi calman, zamansiz oldu. Ama kapiyi actigimda, seni gördügümde, dünyanin en güzel melegini gördüm. Bu kadar güzel bir varlik, hic önceden görmemistim hayatimda. Cok güzelsin Sevgili Ölüm. Güzelliginin esi benzeri yok. Ruhumu, derin bir huzur kapladi ve sonsuzlugu gördüm, o inanilmaz güzelligini gördügüm an.

Ilk önce sandim ki, belki adresi sasirmis olmalisin, cünkü daha cok genctim ve cok ihtiyar ve hasta insan vardi dünyada. Daha sonra sen dedin ki, Ölüm icin dogru zaman yoktur. Ne zaman gelecegi belli olmaz. Ama artik gelmistin, cok sevincliydim ve mutlu. Ruhumun yüceliklerine varmaya az kalmisti. Tamligi tatmaya az bir süre kalmisti. Senin hasretini cok cekmistim, güzel ölüm.

Seni cok seviyorum, ölüm kiligindaki güzel bayan. Senin dünyanda cünkü zamanin bir anlami yok. Parada gecerli degil senin diyarinda. Senin beldende Efendi ve köle yok, ve zengin ile fakir de yok. Cok mutluyum, artik evime gelmis sayilirim.

Dünya dedikleri alemde cok kaldim, ve artik orada olmak istemiyorum. Herkes konusuyor asagida, hep bos vaatler yapiyorlar ve hakikatten cok uzak insanlar. Insanlar, Arzularinin ve Nefslerinin pesinden kosuyorlar dünya hayatinda. Sevgili Ölüm, beni Büyük Ruhlarin Filozoflarin Yurduna götür. Onlarin yaninda olmak istiyorum. Huzu orada cünkü. Mustafa Kemallerin, Sokratlarin, Nesimilerin, Halaclarin, Seyh Bedreddin lerin Ülkesine götür beni. Benim evim oradadir.

Ama birseyi anlamiyorum, degerli güzel ölüm. Insanlar neden o kadar cok korkuyorlar senden? Bizden önce o kadar cok insan yürüdü ki bu yollu. Aslinda, dünya büyük bir mezarlik ve güzel ciciekler var orada. Asagida, Dünyada, insanlar yasarken bile ölüler, ve senden cok korkuyorlar. Benim aklim almiyor bunu sevgili ölüm. Bu ne yaman bir celiskidir.

Dünyayi akil ile görenler bu sevdamizi ve askimizi anliyamazlar sevgili Ölüm. Onlar zanediyorlar ki, sadece bilgi ve ilim ile bu hayati anlayabilirler. Ama cok yaniliyorlar, sevgili Ölüm. Düsüncenin anliyamiyacagi nice alemler var bu hayatin mucizesinde. Insanlar dünya hayatina cok önem veriyorlar ve nefslerinin arzularina. Biz ise Delilik ve yaratici cilginligimiz ile büyük bir ask yasiyoruz ve onlar bu ask dan anlamazlar, anlayamazlar.Hayatin sirlarina ebedi yabanci kalacaklar. Cünkü ruhlarinin yüceliklerine deger vermiyorlar. Bu esek sürüsü sadece midelerinin pesinden gidiyor.

Ama olsun, biz büyük askimiza dönelim, güzel ölüm. Benim ölümüm demek. Dügün gecem demek. Bu gece Yarime dönüyorum demek. Vuslat günüm bugün. Sevgilim ile Bir olmam demek ölüm benim icin. Özüme geri dönüyorum demek. Bu ne kadar güzel bir mutuluk. Seviselim, kaynasalim, Öpüselim bu gece, sevgili güzel bayan.

Insanlara söylerim ki, üzülmeyin, aglamayin. Cünlü ölüm demek, evlenmek demek benim icin. Uzun zamandir bekledim o sevdigim yarimi. Artik onunla bulusmaya gidiyorum. Dans edin eglenin, halaylar cekin. Davullar zurnalar calsin Ölüm günümde Sevgili dostlar.

Sonszluk, seni cok seviyorum. Ölümsüzlük seni cok seviyorum. Gel artik güzel ölüm, Gidelim bir an önce buralardan ve Askimiza bakalim biz.

Burak Tuncel,

Werbeanzeigen

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s